Yogínka

Radostné cvičení s jogínkou Kristýnkou

Jak vypadá jednotlivá lekce

Yoginka13
Každá lekce probíhá zhruba ve třech částech:
  • Na začátku zklidníme, prohloubíme a sladíme svůj dech společně s lehkým protahováním tak, aby se tělo a svaly trochu zahřály, naše mysl se zklidnila a my se připravily na náročnější část. Tato „rozcvička“ trvá přibližně 10 až 15 minut.
  • Pak následuje hlavní část – vedené cvičení jednotlivých jógových pozic nebo celých sestav, které na sebe plynule navazují a doplňují se tak, aby se vzájemně vyvažovaly (např. Pozdrav Slunci, Pozdrav Měsíci apod.). Opakuje se cvičení z minulé lekce a učíme se pozice nové. Někdy se zaměříme spíše na pozice vestoje, jindy na pozice vsedě nebo na pozice vleže. Složitější pozice lze vždy cvičit i v jednodušších variantách, nemusíte se bát, že nebudete stačit. Tempo cvičení je vždy přizpůsobené vašim potřebám. Učíme se zde sladit svůj výdech a nádech s jednotlivou pozicí a cvičit dle potřeb a možností vlastního těla tak, abychom si nevědomě neublížili. Někdy naší lekci odlehčíme a oživíme ji použitím velkých míčů – overballů, jindy si vyzkoušíme vybrané pozice ve dvojicích. Tato hlavní část trvá přibližně 40 až 50 minut.
  • Každé cvičení je ukončené společnou odpočinkovou relaxací (15 – 30 minut), ve které Vás vedu mluveným slovem a také k ní využívám zvuku tibetských mís. Zde se stává, že někteří z vás krátce usnou, což ovšem není vůbec věci na závadu. Po té se ještě společně posadíme do kruhu, uvědomíme si svůj rytmus dechu a několikrát si zazpíváme společnou mantru „AUM„. Vše zakončíme tichou, krátkou, společnou meditací.
Kamala-pozdrav-mesiciYoginka
Kamala-stoj-na-hlaveKamala-pozdrav-mesici1
OLYMPUS DIGITAL CAMERA